Chcete dostávat NOVINKY?

Nechejte si zasílat zajímavé informace o nově publikovaných fotkách a článcích na email.

NĚCO O MNĚ

 

Vítám Vás všechny na mých osobních stránkách zaměřených na tvorbu webových stránek, grafiky a tématice fotografování.

FOTOGRAFOVÁNÍ
Od roku 2003 začínaly mé první pokusy s tehdy vypůjčeným digitálním fotoaparátem FUJIFILM FinePix S5000. Po dvou letech jsem si pořídil svůj první digitální kompakt Panasonic FZ30, na který doteď rád vzpomínám.

Zabývám se zejména focením krajiny, která je mi nejbližší. Při focení využívám techniku skládané panoramatické fotky. Takže v podstatě vše co publikuji tak se skládá z mnoha a mnoha fotek :-). Asi jako každý z nás jsem stále nespokojený s výsledkem a snažím se neustále v technice focení zlepšovat, bohužel ne vždy to vyjde ...

Velkým vzorem jsou pro mě Karel Horáček a Honza Šmíd, kteří mě touto technikou focení inspirovali.

TVORBA WEBU a GRAFIKY
Grafika mě odjakživa zajímala, začínal jsem s úpravami fotografií, později jsem se dostal k tvorbě prospektů. Během pár let mě napadlo tyto zkušenosti využít a aplikovat je při tvorbě webových stránek. Začínal jsem s HTML a kaskádovými styly, ale po chvíli jsem pochopil, že vytvořit statický web není to pravé. Základ každých stránek je snadné doplnění jakéhokoli obsahu odkudkoli a tak jsem narazil na redakční systém DRUPAL. Poprvé jsem se s ním seznámil v roce 2008 a od té doby s ním pracuji. 

Nyní pracuji i s jádrem Prestashop - opensource pro eshopy.

| info@tomashorsky.com | © Copyright Tomáš HORSKÝ 2013 |